Jestem matką, potrzebuję chwili dla siebie

Macierzyństwo

Macierzyństwo to piękne, ale również niezwykle trudne doświadczenie. Dzieci są uzależnione od swoich opiekunów, co często jest powodem frustracji dorosłych. Maluchy są urocze, a ich postępy są powodem dumy i ogromnej radości, jednak ciężkie chwile zdarzają się równie często, a może nawet częściej niż te piękne jak z reklamy.

Potrzeba czasu tylko dla siebie

Dlaczego matka musi czasem pobyć sama – ponieważ codzienność z małym dzieckiem nie jest łatwa. Trzeba nieustannie dbać o jego dobry rozwój, szczęście, bezpieczeństwo i zaspokojenie potrzeb. To nie tylko wyczerpujące psychicznie, ale również fizycznie. Dlatego właśnie każda mama potrzebuje czasami chwili dla siebie .
Do czasu tylko dla siebie ma prawo każdy. Nawet troskliwa mama, która cały czas myśli o swoim dziecku. Taka potrzeba nie oznacza niczego złego, to jest po prostu normalne i potrzebne każdemu. Dzieci, szczególnie te najmłodsze, są wymagające. Często potrafią wyprowadzić rodzica z równowagi, co odbija się na zdrowiu dorosłego. Czasami każdy potrzebuje chwili oddechu. Przebywanie z maluchem 24 godziny na dobę, może naprawdę frustrować – ciągłe pytania, płacz, krzyki – to nie jest nic przyjemnego. Dlatego właśnie każda mama potrzebuje czasami chwili tylko dla siebie, takiej chwili, w której może pobyć sama i nie przejmować się tym, że jej dziecko znowu czegoś potrzebuje.

Podsumowanie

Każdy potrzebuje czasami pobyć sam. Matki również mają do tego prawo, jest to całkowicie normalna potrzeba. Przebywanie z dzieckiem przez cały czas jest frustrujące, bardzo męczące. To, że kobieta potrzebuje czasami chwili odpoczynku od opieki nad dzieckiem, powinno być respektowane. Tak naprawdę przy małym dziecku mało jest takich chwil, ponieważ maluch zazwyczaj nie odstępuje rodzica nawet na krok. Dlatego warto czasami zostawić dziecko pod opieką odpowiedzialnej osoby, żeby mama mogła spędzić chwilę sama ze sobą, odpocząć i zrelaksować się.

 

Możesz również polubić…