Parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie

Kolno to piękne miasteczko w województwie podlaskim, położone na Wysoczyźnie Kolneńskiej na Mazowszu. Turyści zwiedzający te urokliwe okolice z pewnością powinny zajrzeć do kościółka Chrystusa króla w tym mieście. W tym obiekcie sakralnym gromadzą się w każdą niedzielę wszyscy wierni miasta oraz okolic.

parafia Chrystusa króla w Kolnie

Parafia rzymsko-katolicka p. w. Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie należy do dekanatu Kolno diecezji łomżyńskiej, metropolii białostockiej. Jest zlokalizowana w w dogodnym miejscu, dzięki czemu jest z chęcią wizytowana przez wiernych tego miasta i okolic. Kościół znajduje się w północnej części miasta. Parafia Chrystusa Króla w Kolnie jest niezwykle czczonym obiektem sakralnym przez tutejszych wiernych. W tym przepięknym kościółku co niedzielę gromadzą się liczni wierni wyznania rzymsko – katolickiego. Do parafii tej należy większość ulic północnej części miasta oraz miejscowości takich jak: Czerwone, Czerwone Kolonie oraz Rupin. Parafia ta została erygowana pierwszego lipca 2004 roku przez biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka. W latach 1999-2004 dzięki staraniom księdza Jana Grajewskiego oraz z pomocą wiernych został zbudowany nowy, murowany kościółek, który obecnie jest chętnie odwiedzany zarówno przez tamtejszych wiernych jak i turystów zwiedzających Wysoczyźnę Kolneńską na Mazowszu. Na uwagę zasługuje tutaj kamień węgielny, który został wmurowany 24. 09. 2000 roku przez Biskupa pomocniczego Tadeusza Zawistowskiego. Obecnie proboszczem tej parafii jest ksiądz Wojciech Stefaniak. Dzięki staraniem proboszcza oraz hojnej ofiarności wiernych został też zbudowany dom parafialny oraz zagospodarowywany plac wokół kościoła. Obecnie parafia ta liczy około około 4 750 wiernych.
Parafia rzymsko-katolicka p. w. Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie zapewnia wszystkim zainteresowanym wiernym możliwość uczestniczenia w różnych obrzędach religijnych każdego dnia roku i o zróżnicowanych godzinach. Jest to miejsce sakralne warte obejrzenia.

Możesz również polubić…