Stylizacja na rozmowę kwalifikacyjną czyli jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

Dzień, w którym odbędziesz swoją rozmowę kwalifikacyjną, jest bardzo ważny, musisz zadbać o wiele szczegółów, które będą miały za zadanie przekonać przyszłego szefa do Twojej osoby. Jeżeli znajdujesz się na rozmowie o pracę musiałeś/musiałaś już dostarczyć swoje CV, więc osoba rekrutująca, na pewno już coś na Twój temat wie. Warto zatem zbudować odpowiednie pierwsze wrażenie.

Pierwsze wrażenie budujemy naszym wyglądem. Chociaż wielu ludzi się z tym nie zgadza lub stara się walczyć z ocenianiem drugiego człowieka przez pryzmat wyglądu, niestety realia są inne. Żaden pracodawca, nie chce w swojej firmie mieć pracownika, który nie potrafi schludnie się ubrać.

Stylizacja na rozmowę kwalifikacyjną.

Najlepszym pomysłem na stylizację będzie postawienie na klasykę! Biała koszula i czarne spodnie na pewno się sprawdzą. Jeżeli jesteś mężczyzną, możesz założyć do koszuli jeansy i sportowe buty. Taki dobór ubrań nie będzie przesadnie elegancki, jednak pokarze, że ważne jest dla Ciebie, aby dobrze wyglądać.
Panie również, dobrze prezentują się w białej koszuli. Warto postawić na krój koszuli bardziej w stylu high fashion, dzięki temu nie będziemy sprawić, wrażenia uczennicy. Do białej koszuli warto założyć zwyczajne czarne rurki i szpilki. Takie zestawienie, spodoba się każdemu. Jeśli jednak lubisz zaszaleć i dobrze wyglądasz w dzwonach, do koszuli równie dobrze sprawdzą się jeansy z szerokimi nogawkami. Nie przesadzaj z dodatkami i makijażem. Tego dnia lepiej sprawdzi się subtelny make up!

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Czyste buty! To podstawa, nawet jeżeli wyjdziesz z domu w świeżo wypastowanych butach, przed samym wejściem na rozmowę kwalifikacyjną koniecznie sprawdź, czy po drodze się nie zabrudziły. Buty, tak samo jak i zadbane dłonie to wizytówka każdego człowieka.

Rozmowy o prace są stresujące i wiele osób w stresie zaczyna nadmiernie się pocić, dlatego unikaj obcisłych koszulek i koloru szarego. Jest przytłaczający i chociażby najmniejsza plamka potu na szarym kolorze będzie bardzo widoczna. Powodzenia!

 

Możesz również polubić…